Worki pod oczami

Worki pod oczami

Worki pod oczami to dokuczliwy problem wielu osób. Obrzęki występujące na powiece dolnej sprawiają, że twarz wygląda na smutną, zaniedbaną i znacznie starszą niż jest w rzeczywistości. Co w takim przypadku możesz zrobić? Do pewnego momentu pomocna jest zmiana stylu życia i wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Czasem jest to jednak niewystarczające. Na szczęście, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez gabinety medycyny estetycznej możesz skutecznie i bezpiecznie pozbyć się worków pod oczami.

Usuwanie zmarszczek – efekty

Worki pod oczami – czym są?

Czym są właściwie worki pod oczami? Co to oznacza? Worki pod oczami to nic innego, jak obrzęk limfatyczny powiek dolnych. Opuchnięciom często towarzyszą również cienie, które wraz z obrzękiem negatywnie wpływają na nasz wygląd. Worki pod oczami sprawiają, że twarz postrzegana jest jako zmęczona, smutna, zaniedbana i stara. 

Co może być powodem powstawania worków pod oczami? Przyczyny powstawania obrzęków powiek dolnych to m.in. brak dostatecznej ilości snu, odpowiedniej pielęgnacji, a także permanentny stres, dieta obfitująca w wysoko przetworzoną żywność, palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu. Z  tym problemem mogą borykać się również osoby, które na co dzień wypijają zbyt małą ilość płynów. W takim przypadku organizm zaczyna gromadzić wodę w tkankach, czego rezultatem są obrzęki limfatyczne. Opuchnięte oczy mogą być także skutkiem schorzeń np. układu krążenia, niedoczynności tarczycy, nerek, cukrzycy czy efektem stosowania leków hormonalnych.

Warto również wiedzieć, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka – ma jedynie 0,5 mm grubości oraz jest niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, które mogłyby zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dlatego też znacznie szybciej ulega przesuszeniom, podrażnieniom, jest bardziej podatna na niekorzystne działanie promieni słonecznych oraz szybciej ulega procesom starzenia. To w połączeniu z rzadkim rozmieszczeniem kolagenu i elastyny oraz osłabienie mięśnia okrężnego oka sprawia, że pod oczami tworzy się wolna przestrzeń, którą łatwo wypełnia wysięk z naczyń limfatycznych. 

O ile do pewnego momentu obrzęki można zredukować poprzez zmianę stylu życia i pielęgnacji, tak po 35-40. roku życia trudno jest wyeliminować worki pod oczami. Medycyna estetyczna oferuje jednak liczne, skuteczne zabiegi, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Worki pod oczami – zabiegi

Worki i cienie pod oczami to problem estetyczny, który postarza twarz i sprawia, że wygląda ona na zaniedbaną. W efekcie wiele osób, które borykają się z tym defektem, cierpi z powodu braku pewności siebie czy obniżonej samooceny. O ile cienie można przykryć makijażem, tak w przypadku obrzęków może być to trudne. 

Jak zatem zredukować widoczność worków pod oczami? Zabiegi medycyny estetycznej mogą nie tylko pomóc w eliminacji obrzęków, ale i poprawić kondycję skóry wokół oczu. Jednym z nich jest mezoterapia, która stanowi kompleksowe wsparcie dla tego rejonu twarzy; stymuluje metabolizm komórek, dzięki czemu przyspiesza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także dogłębnie odżywia i nawilża. Wszystko to pozytywnie wpływa na stan i jakość skóry, a także pomaga redukować cienie, sińce czy worki pod oczami. 

Zabieg mezoterapii, aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto powtórzyć 3-4 razy. Efekty kuracji przekroczą Twoje oczekiwania i pozwolą odzyskać pewność siebie!

Co jeszcze może pomóc na cienie i worki pod oczami? Jakie zabiegi warto wykonać? Pomocny może się okazać Tulip Micronano Fat. To technologia stworzona do rozdrabniania tkanki tłuszczowej i nadawania komórkom tłuszczowym jednakowego rozmiaru. Zabieg lipotransferu polega na wykorzystaniu tkanki tłuszczowej, która zawiera ogromny potencjał rewitalizacyjny i pozwala odmłodzić, nadać objętości, rozjaśnić czy zliftingować skórę. Jest również pomocna na worki i cienie pod oczami. Zabiegi takie jak Tulip Micronano Fat działają kompleksowo na mankamenty urody i pozwalają uzyskać spektakularne efekty.

Zapadnięcie się tkanek miękkich, które biegnie od wewnętrznego kącika w stronę kości jarzmowej, cienie, sińce czy worki pod oczami. Zabiegi, które również mogą pomóc w walce z tego typu kompleksami, to:

  • kwas hialuronowy,
  • plastyka powiek,
  • Tulip Mikronano Fat.

 

Usuwanie worków pod oczami

Czy istnieją skuteczne sposoby na worki pod oczami? Jak się ich pozbyć? Kremy, sera, maseczki czy płatki pod oczy, które znajdziesz w każdej drogerii, mogą nieznacznie poprawić stan skóry, jednak nie pomogą pozbyć się defektu. 

Dotyczy to również zmiany stylu życia – choć wysypianie się, wdrożenie zdrowej diety czy odpowiedniej pielęgnacji jest ważne dla naszego wyglądu, może nie wystarczyć do wyeliminowania problemu, zwłaszcza jeśli obrzęki powiek dolnych utrzymują się od wielu lat. 

Dlatego też, usuwanie worków pod oczami domowymi sposobami często bywa nieskuteczne i powoduje u osób borykających się z tym mankamentem frustrację i niezadowolenie z własnego odbicia w lustrze. Może również przyczynić się do spadku pewności siebie. Czy istnieją zatem skuteczne metody na worki pod oczami? Jak usunąć obrzęki i zapobiec ich powiększaniu? 

Zabiegi medycyny estetycznej mogą okazać się jedynym ratunkiem dla osób, które pragną pozbyć się uciążliwego kompleksu. Kuracje oferowane w renomowanych gabinetach wnikają wgłąb naskórka i rozpoczynają jego naprawę od wewnątrz. Co więcej, stymulują procesy regeneracji organizmu, dzięki czemu zapewniają gruntowną rewitalizację skóry.

Pytanie zatem czym zlikwidować worki pod oczami? Do wyboru masz liczne kuracje np. mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, preparatów multiwitaminowych czy krzemionki, a także laser czy kwas hialuronowy. 

Co zrobić na worki pod oczami i który zabieg wybrać? Warto zacząć od konsultacji w MediArt Clinic, gdzie nasi specjaliści, po zapoznaniu się Twoim problemem, będą mogli doradzić najbardziej efektywną dla Ciebie kurację. Indywidualnie dobrany zabieg stanowi bowiem klucz do wygranej walki z kompleksami. 

A jeśli masz skłonności genetyczne do tworzenia się obrzęków? Jak walczyć z workami pod oczami? Przeprowadzenie zabiegu pozwoli Ci zredukować lub wyeliminować problem. Jeśli jednak nie zmienisz dotychczasowego stylu życia, obrzęki mogą powracać. Warto również zgłosić się do lekarza internisty w celu przeprowadzenia badań i wyeliminowania schorzeń, które mogą odpowiadać za tworzenie się worków pod oczami.

 

Efekty usuwania worków pod oczami

Czy warto wykonać usuwanie worków pod oczami? Efekty, jakie zauważysz po przeprowadzeniu zabiegu, to wygładzenie, ujędrnienie i napięcie skóry pod oczami. Ponadto zmarszczki zostaną spłycone, a cienie rozjaśnione. Dzięki pozbyciu się worków Twoja twarz odzyska młody, wypoczęty i zadbany wygląd, a Ty odzyskasz utraconą pewność siebie i poczucie atrakcyjności. 

 

Worki pod oczami zabiegi – cena

Choć efekty zabiegu bywają spektakularne i pozwalają odmienić życie pacjentów, wielu z nich obawia się, że nie będzie ich stać na taką usługę. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, jeśli pacjent chce usunąć worki pod oczami? 

Zabiegi mogą różnić się ceną. Na koszt wpływa zarówno rodzaj metody, jak i stan skóry pacjenta czy skala problemu. Zabieg Tulip Micronano Fat to cena oscylująca w granicach 3500- 4000 zł, natomiast w przypadku kwasu hialuronowego to koszt rzędu około 1500 zł. Biorąc pod uwagę szybkość wspomnianych wyżej procedur oraz trwałość efektów, ceny zabiegów są bardzo atrakcyjne i całkowicie adekwatne do uzyskiwanych korzyści.

 

Usuwanie worków pod oczami – Poznań

Aby kuracja okazała się skuteczna, a efekty zadowalające, warto zgłosić się do eksperta, który po ocenie stanu skóry, a także skali problemu doradzi idealną metodę. Powinna być to osoba, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a klinika, w której pracowała cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Gdzie zatem wykonać usuwanie worków pod oczami? 

MediArt Clinic mieści się w Poznaniu. To placówka medyczna, która zrzesza ekspertów z różnych dziedzin medycyny estetycznej. Oferujemy opiekę doświadczonych specjalistów z branży, ale i nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy przeprowadzać skuteczne, szybkie, bezpieczne i bezbolesne kuracje, które pomagają pozbyć się kompleksów.

 

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów dotyczące worków pod oczami

 

Co na worki pod oczami?

Istnieje wiele skutecznych metod na pozbycie się worków pod oczami, takie jak: kwas hialuronowy czy plastyka powiek. Jednak kluczem do sukcesu jest indywidualnie dobrana kuracja, która pozwoli zmaksymalizować efekty. Dlatego warto udać się na konsultację do naszych specjalistów z MediArt Clinic, którzy doradzą odpowiednią metodę dla Ciebie.

 

O czym świadczą worki pod oczami?

Worki pod oczami mogą świadczyć o braku właściwego wypoczynku, nawodnienia, życiu w ciągłym stresie, a także o nadużywania używek (papierosów lub alkoholu). Mogą być również oznaką schorzeń np. cukrzycy, chorób nerek czy układu krążenia. 

 

Worki pod oczami – jak się pozbyć?

Przede wszystkim warto zadbać o dietę, odpowiednie nawodnienie organizmu, higienę snu oraz wypoczynek. Dobrym pomysłem będzie wyeliminowanie papierosów i alkoholu, a także ograniczenie spożywania kawy. Warto też zadbać o właściwą pielęgnację. Jeśli jednak masz worki od wielu lat, wówczas skuteczne będą zabiegi medycyny estetycznej.

 

Jaki zabieg na worki pod oczami?

Pomocne w pozbyciu się worków pod oczami będą takie zabiegi, takie jak: kwas hialuronowy, Tulip Micronano Fat a także plastyka powiek dolnych.

 

Co oznaczają worki pod oczami?

Najczęściej są oznaką zmęczenia i braku wypoczynku i nawodnienia. Mogą być również efektem schorzeń czy wieloletnich zaniedbań np. spożywania sporych ilości alkoholu, palenia papierosów czy stosowania diety obfitującej w przetworzoną żywność.