Licówki – informacje i wskazania
Wybielanie zębów
Licówki pełnoceramiczne
Hollywood Smile
Clear Aligner
Licówki Platinum
Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD
Korony pełnoceramiczne Zirkon
Korony pełnoceramiczne LAVA
Implanty

Stomatologia estetyczna Poznań MediArt Clinic 

Zęby są niezwykle ważne nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność. Ich stan bez wątpienia wpływa na wizerunek całej twarzy. Biały i równy uśmiech dodaje nam również pewności siebie. Niestety nie każdy cieszy się nieskazitelnym uzębieniem. Obecnie jednak wygląd zębów nie zależy wyłącznie od natury, a stomatologia estetyczna jest w zasięgu każdego, kto chce osiągnąć pożądany efekt wizualny.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Podstawą zabiegów z zakresu stomatologii jest dążenie do zachowania zdrowych zębów możliwie najdłużej. Niestety nawet te zdrowe nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Stomatologia estetyczna skupia się więc przede wszystkim na poprawie wyglądu zębów, ale powinny być one wcześniej wyleczone.

Stomatologia estetyczna jest działem medycyny, który obejmuje działania z zakresu wielu specjalizacji. Tym samym zabiegi stomatologii estetycznej mają na celu nie tylko poprawę wyglądu zębów poprzez ich rozjaśnienie i usunięcie niedoskonałości, ale także ewentualną zmianę kształtu zębów, uzupełnienie ubytków w uzębieniu, czy leczenie wad zgryzu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych, nowoczesnych metod możliwa jest wielowymiarowa poprawa wyglądu uśmiechu, ale także rysów twarzy oraz podniesienie samozadowolenia i komfortu Pacjenta.

Śnieżnobiały, kompletny uśmiech dzięki stomatologii estetycznej 

Wszystkie zabiegi w Medi Art Clinic Poznań, jakie obejmuje stomatologia estetyczna, mają na celu osiągnięcie pięknego uśmiechu na wiele lat. Sposób leczenia i wybór odpowiedniej metody zawsze ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb Pacjenta i jego oczekiwań.

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej wymienia się wybielanie zębów. Często przed decyzją o rozjaśnieniu uśmiechu zaleca się też higienizację, głównie skaling i piaskowanie. Zabiegi takie pozwalają na usunięcie osadu i kamienia, co również poprawia efekt wizualny uśmiechu. Wybielanie natomiast przeprowadza się za pomocą różnych metod. W naszej Klinice do dyspozycji masz np. wybielanie lampą Philips, metodą Prevdent i systemem nakładkowym. Zabiegi wykonywane w gabinecie pozwalają na rozjaśnienie zębów o kilka tonów już podczas jednej wizyty.

Stomatologia estetyczna radzi sobie nie tylko z przebarwieniami i osadem. Za pomocą nowoczesnych technologii, takich jak implantologia można uzupełnić braki uzębienia zyskując kompletny uśmiech. Nie ma znaczenia, czy zęby zostały utracone w wyniku ich osłabienia pod wpływem procesów starzenia, czy też podczas wypadku. Implanty zębowe pozwalają na uzupełnienie pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia.

Popularnymi zabiegami stomatologii estetycznej jest też korekta kształtu zębów za pomocą licówek lub koron pełnoceramicznych. Dzięki obecnie stosowanym, twardym i wytrzymałym materiałom dentystycznym, takim jak cyrkon, możliwe jest odtworzenie zębów i uzyskanie wysoce naturalnego efektu. Przed założeniem licówek nie ma potrzeby szlifowania zębów, co znacznie poprawia komfort Pacjenta. Metoda ta stosowana jest w przypadku zdrowego uzębienia. Z kolei korony pełnoceramiczne pozwalają na uzyskanie pięknego, równego uśmiechu także w przypadku zębów starych i bardzo zniszczonych.

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej w Poznaniu? 

W Medi Art Clinic w Poznaniu stomatologia estetyczna praktykowana jest przez doświadczonych lekarzy. Do korekcji uśmiechu wykorzystujemy najnowsze technologie, które pozwalają na osiągnięcie wymarzonego efektu. Ofertę kierujemy do osób, które chcą trwale poprawić estetykę uśmiechu w przypadku niedoskonałości, takich jak np.:

  • przebarwienia,
  • urazy mechaniczne zębów,
  • nieestetyczny kształt zębów,
  • diastema (przerwa między zębami),
  • braki uzębienia,
  • bezzębie,
  • niedorozwój tkanek twardych,
  • wady zgryzu.

Poszczególne zabiegi mogą być wykonywane jako samodzielne procedury lub w schemacie łączonym, np. w przypadku części zębów konieczne może okazać się zastosowanie koron, a na innych wystarczające założenie licówek czy wybielenie. W każdym, nawet trudnym przypadku stomatologia estetyczna znajduje rozwiązania. W naszej Klinice w Poznaniu wygląd Twojego przyszłego uśmiechu w pierwszej kolejności zostanie dokładnie omówiony. Dzięki cyfrowemu projektowaniu możemy również zobrazować planowane zmiany.