Bezoperacyjny lifting twarzy – Easy Lift
Blefaroplastyka – korekta powiek górnych i dolnych
Mezoterapia komórkami macierzystymi CGF
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Endolift – laserowy lifting twarzy i ciała
Ellansé – wypełniacz biostymulujący kolagen
Leczenie nadpotliwości – Termolifting RF
Osocze bogatopłytkowe – leczenie łysienia
Toksyna botulinowa – usuwanie zmarszczek
Wolumetria – modelowanie twarzy kwasem hialuronowym
Powiększanie piersi – Pure Graft
Usuwanie naczynek – VeinWave
Leczenie łysienia – Lipofilling
Leczenie łysienia – Mezoterapia igłowa
Leczenie trądziku
Dermamelan – leczenie przebarwień skóry
Korekcja cieni pod oczami
Korekcja linii żuchwy – toksyna botulinowa
Nici Aptos
Korekta uszu nićmi Aptos
Odmładzanie dłoni
Linerase  –  odmładzająca moc kolagenu
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym
Neauvia Organic – kwas hialuronowy w najczystszej postaci
Hydro Deluxe – mezoterapia igłowa
CytoCare – skuteczne odmładzanie skóry
Liposukcja wodna Body Jet Evo
Plastyka powiek – Plasmage
Accent Prime – redukcja cellulitu, lifting twarzy
SonoQueen – lifting skóry poprzez energię ultradźwięków
Wielofunkcyjny laser frakcyjny
Termolifting RF
Regenera Activa – skuteczne leczenie łysienia

Medycyna estetyczna Poznań – przekonaj się, co możemy Ci zaoferować w MediArt Clinic!

Niewiele osób może z pełnym przekonaniem przyznać, że nie ma kompleksów związanych z własnym wyglądem. Niektórzy chcą zachować młodość na dłużej, inni poprawić niedoskonałości lub podkreślić atuty. Nie zawsze jednak poprawa wyglądu możliwa jest dzięki naturalnym metodom. Nie zawsze też konieczna jest ingerencja chirurga. Wsparciem jest natomiast medycyna estetyczna, która zwykle obejmuje nieinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi korygujące urodę.  

Czym zajmuje się medycyna estetyczna? 

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, którego celem jest nie tyle leczenie schorzeń, a poprawa stanu życia osób zdrowych poprzez zabiegi korygujące urodę. Już w czasach starożytnych m.in. Grecy, Rzymianie i Egipcjanie cenili piękno i dążyli do jego osiągnięcia za pomocą rozmaitych metod. Obecnie dyscyplina ta intensywnie się rozwinęła, a dostępna technologia pozwala na wiele. Jednak pomimo wielu różnic dotyczących sposobu poprawy wyglądu zewnętrznego wyodrębnia się podstawową intencję medycyny estetycznej, jaką jest poprawa wyglądu zewnętrznego, a tym samym samopoczucia i zadowolenia z siebie. 

Medycyna estetyczna obejmuje głównie zabiegi profilaktyczne, dzięki którym można na znacznie dłużej zachować młody wygląd, a także metody, które pozwalają na ,,cofnięcie” czasu i przywrócenie wcześniejszej prezencji. Obecnie wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nastawionych jest również na naturalną zmianę wizerunku i podniesienie atrakcyjności Pacjenta. 

Medycyna estetyczna, w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, obejmuje zabiegi nieinwazyjne lub cechujące się małą inwazyjnością. Z kolei w porównaniu do kosmetologii dziedzina ta pozwala na osiągnięcie o wiele bardziej spektakularnych efektów. Większość zabiegów medycyny estetycznej to procedury niewymagające pobytu w klinice, a także cechujące się krótkim lub zerowym okresem rekonwalescencji.  

Co można osiągnąć dzięki medycynie estetycznej?

Podstawowym celem medycyny estetycznej jest zachowanie młodego wyglądu możliwie najdłużej. Zapobieganie starzeniu się skóry, redukcja zmarszczek i bruzd, dogłębne nawilżanie i zagęszczanie skóry to działania, których pożądamy najczęściej. W tym celu stosuje się rozmaite metody działające w oparciu o technologie stymulujące naturalne procesy zachodzące w tkankach. Do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oferowanych w Medi Art Clinic Poznań zalicza się m.in.:

 • mezoterapię,
 • zabiegi biostymulujące,
 • zabiegi laserowe,
 • nieinwazyjne liftingi,
 • usuwanie przebarwień,
 • resurfacing skóry,
 • wypełniacze tkankowe,
 • toksynę botulinową,
 • odmładzanie dłoni.

Medycyna estetyczna zajmuje się jednak o wiele szerszą problematyką. Za pomocą nowatorskich technologii możemy usunąć, zredukować lub poprawić defekty urody, takie jak np.:

 • niechciane owłosienie,
 • nadpotliwość,
 • trądzik,
 • zmiany naczyniowe,
 • niechciany tatuaż,
 • rozstępy,
 • blizny,
 • cellulit,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej. 

Mało inwazyjne procedury medycyny estetycznej wykorzystuje się również do korekty wyglądu. Możemy m.in. powiększyć usta, uwydatnić kości policzkowe, zredukować asymetrię, czy powiększyć piersi. 

Dla kogo są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? 

Medycyna estetyczna przeznaczona jest dla każdego, kto chce poprawić swój wygląd zewnętrzny i komfort emocjonalny. Z zabiegów estetycznych korzystają kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Spadek poziomu składników tkankowych odpowiedzialnych za jędrność i młody wygląd najczęściej obserwuje się już po 25. roku życia. Dla osób młodych polecamy więc zabiegi profilaktyczne. W późniejszych latach za pomocą medycyny estetycznej można zredukować lub usunąć powstałe niedoskonałości, a tym samym wizualnie odmłodzić wygląd.   

Medycyna estetyczna Poznań – wybierz klinikę z doświadczeniem   

Z zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna możesz skorzystać w Poznaniu. Zachęcamy do ustalenia terminu wizyty w MediArt Clinic, gdzie możesz liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów. Dysponujemy szerokim wachlarzem zabiegów medycyny estetycznej, dzięki czemu z łatwością dostosujemy najlepszą dla Ciebie metodę postępowania.